Kod kreskowy na świeżych produktach.04.08.2015

Istnieją takie rozwiązania, oparte o kody GS1 DataBar. Szczególnie sprawdzają się w przypadku owoców i warzyw (ze względu na to, że zajmują mniej miejsca) oraz innych produktów świeżych (możliwość umieszczenia dodatkowych danych, jak data ważności, numer partii, masa netto). Read More »

Przyklejanie etykiet na produkty do głębokiego mrożenia.27.07.2015

Jest okres wakacyjny, wszyscy szukamy ochłodzenia, więc chętnie sięgamy po produkty zamrożone, takie jak lody. Część osób nie zdaje sobie sprawy, że nie można stosować etykiet ze zwykłym klejem na produkty mrożone - takie jak lody, mrożonki itp. Read More »

Quiz metkowy, czyli tajemna wiedza o hieroglifach łazienkowych22.07.2015

Dziś coś na rozruszanie szarych komórek. Pod tym adresem znajdziecie test, który sprawdzi waszą wiedzę w temacie oznaczeń na metkach ubraniowych. Read More »

GeniCan - kosz na śmieci w trybie smart20.07.2015

Żyjemy w czasach, kiedy technologia jest "inteligentna" dużo bardziej, niż jeszcze 10 lat temu. Czasem są to rzeczy ważne, czasem prozaiczne, choć dalej służące ułatwianiu nam życia. Do tych ostatnich zalicza się nowy pomysł na wyrzucanie śmieci. GeniCan, czyli inteligentny kosz na śmieci to jednocześnie system tworzenia listy zakupowej na podstawie rzeczy, która właśnie nam się skończyła (i wyrzucamy jego opakowanie). Podczas wyrzucania kosz skanuje kod kreskowy produktu i zapisuje go na liście zakupowiej. Read More »

Identyfikacja radiowa, czyli dlaczego w sklepie piszczą bramki17.07.2015

Radio - frequency identification, czyli w skrócie RFID, to technologia, która w pełnej formie pojawiła się w latach 70 ubiegłego wieku, chociaż jej genezy można by się doszukiwać już w latach 40. W wielkim skrócie zasada działania jest następująca: nadajnik wytwarza falę elektromagnetyczną, która powoduje wysłanie odpowiedzi, zawierającej kod, przez znacznik. Read More »

Kod kreskowy? A co to jest?08.07.2015

Jak to możliwe, że parę kresek umieszczonych na opakowaniach może zawierać jakąkolwiek informację? W czym tkwi szczegół, że dzięki odpowiedniemu urządzeniu mamy możliwość odczytania danych z tych paru kresek? Read More »

Etykiety bagażowe30.06.2015

Przy okazji rozpoczynających się wakacji chcielibyśmy bliżej przedstawić  specjalny rodzaj produkowanych przez Nas etykiet stworzony dla branży lotniczej. Przed nami  urlopy, wycieczki,  podróże dalekie i bliskie – a w nich najważniejsze jest nasze bezieczeństwo i bezpieczeństwo naszych bagaży! Read More »

Fotopolimer22.06.2015

Jakiś czas temu wspomnieliśmy kilka słów na temat wykrojników oraz farb. Aby zamknąć temat produkcji etykiet kolorowych należałoby wspomnieć o kliszach drukarskich popularnie zwanych fotopolimerami. Read More »

Dwuwymiarowe kody kreskowe.16.06.2015

Kod kreskowy kojarzy nam się zwykle z kilkunastoma pionowymi liniami, ułożonymi obok siebie. Obok nich istnieje spora grupa kodów 2D, na które natykamy się czasem, ale nie zawsze wiemy, że mamy przed sobą zakodowaną informację. Read More »

Farby fleksograficzne11.06.2015

Skoro mówiliśmy już o wykrojnikach to warto również wspomnieć o innym elemencie niezbędnym w przypadku produkcji etykiety kolorowej - farbie drukarskiej. Farby fleksograficzne możemy podzielić na trzy zasadniczne  grupy, stopniując zarówno trawłość jak i jakość wydruku... Read More »
companies.jpg