KALANDROWANIE ETYKIET CZYLI DLACZEGO NIEKTÓRZY BŁYSZCZĄ A INNI NIE05.11.2015

Każdy, kto zetknął się z etykietami papierowymi, wie, że mogą być one matowe bądź też błyszczące (oczywiście istnieje także wariant "pomiędzy"). Natomiast niewiele osób zdaję sobie sprawę, jak wygląda to od strony technologicznej. Read More »

FachPack 201504.11.2015

Jedna z dużych imprez poświęconych opakowaniom - FachPack 2015 -została niedawno zakończona w Norymberdze w Niemczech. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1,5 tys wystawców i ok. 44 tys zwiedzających. Impreza okazała się wielkim sukcesem potwierdzając status centralnego punktu spotkań dla specjalistów od opakowań w Europie. Read More »

Etykiety oponowe21.10.2015

Idzie zima, a więc czas wymiany opon letnich na zimowe. Każda nowa opona ma swoją etykietę, na której są odpowiednie oznaczenia. Obowiązek oznaczania opon etykietę istnieje we wszystkich krajach Unii Europejskiej i ma on na celu klasyfikację opon... Read More »

Oryginalne wino od Avery-Dennison13.10.2015

Firma Avery Dennison wraz z Vignerons indépendants de France (VIF) skupiającym 32 federacje producentów win francuskich, opracował nowy sposób zabezpieczenia win - konkretnie butelek - przed fałszerstwem. Read More »

E-etykiety w Polsce29.09.2015

Klienci internetowi nie mają łatwo. Przeglądając oferty e-sklepów nie zawsze na 100% wiadomo, czy produkt,który nas interesuje jest zgodny z opisem. Przyczyną jest brak standardu podstawowego opisu. Jest to utrudnienie, a nieczytelny opis może być powodem unieważnienia umowy sprzedaży. Zgodnie z Dyrektywą Konsumenką opis produktu musi być skonstruowany w taki sposób, aby ułatwić klientowi zakup produktów, ale nie zawsze jest to proste zadanie i nie wszystkie sklepy opracowują opis we właściwy sposób... Read More »

Label Expo 201523.09.2015

Wielkimi krokami,jak co roku, zbliżają się największe na świecie targi branży etykieciarskiej. Label Expo to wydarzenie, którego historia sięga 1980 roku. Read More »

IML - co to takiego?31.08.2015

Oglądając kolorowe pudełka  plastikowe, na których znajdują się kolorowe obrazki, nie zastanawiamy się jak takie “cudo” powstało.  A to nic innego jak IML. Co to takiego? IML (In-Mould-Labeling) czyli etykietowanie w formie. Read More »

Druk termiczny i termotransferowy25.08.2015

Każdy odbiorca detaliczny ma możliwość zadrukować etykietę wybraną przez siebie informacją. Oczywiście nie musi od razu kupować drogiej i skomplikowanej profesjonalnej maszyny fleksograficznej. Wystarczy zakup prostej drukarki, która zadrukowywuje wysztancowane, czyste etykiety. Read More »

Mobit skaner - aplikacja do skanowania kodów kreskowych18.08.2015

Wraz ze spopularyzowaniem mody na umiejące wszystko smart telefony - tzw. smartfony - pojawiły się też aplikacje, które te telefony mogą przekształcić w porównywarkę cenową. Wystarczy odczytać nim kod kreskowy i pojawi nam się informacja o produkcie. Na naszym podwórku jest sporo tego typu programów odczytujących kod kreskowy, jednak jedna wyróżnia się spośród reszty - Mobit skaner Read More »

Kod kreskowy ≠ kod kreskowy - czy wszystkie kody kreskowe są takie same?10.08.2015

Kod kreskowy na przestrzeni kilku nastu lat był zapisywany w różny sposób przy pomocy ciemnych i jasnych pasków. Według różnych źródeł liczba ta sięga do 400. Nie wszystkie one są stosowane. Najpopularniejszym jest GS1, który to wykorzystuje odpowiednią symbolikę. Read More »
companies.jpg