Na te najpiękniejsze święta21.12.2015

Dla wszystkich naszych obecnych i przyszłych klientów życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Read More »

Termoformowanie14.12.2015

Termoformowanie to proces kształtowania plastiku za pomocą temperatury oraz próżni, jest wykorzystywany w prawie każdej gałęzi przemysłu: od ogrodnictwa, AGD,  przemysł opakowaniowy,itp. Read More »

Pola - aplikacja sprawdzająca pochodzenie produktu07.12.2015

W czasach, kiedy trudno ocenić, czy produkt, który kupujemy jest wyprodukowany w Polsce lub czy kapitał pochodzi z naszego kraju (nie wszystkie marki są tak ewidentne, jak Adidas czy Coca-cola). W takich przypadkach z pomocą przychodzi nam nowa technologia. Na rynku miała premierę aplikacja do skanowania kodów kreskowych, która podpowie nam, skąd pochodzi kupowana przez nas rzecz. Read More »

Tanie drukowanie27.11.2015

Czy etykiety z kodem kreskowym kolorowe zawsze muszą być drukowane w tysiącach sztuk? Czy istnieje technologia, która pozwala drukować etykiety w mniejszej ilości przy jednoczesnym zachowaniu jakości etykiety i niewygórowanej cenie?? Read More »

Hot stamping, czyli tłoczenie"na gorąco"18.11.2015

Flexografia jak i poligrafia stosuje różne technologie druku, jedną z nich jest hot stamping, jest to specjalna technika druku, która przewiduje użycie specjalnych matryc oraz specjalnej folii. Materiał zbudowany jes z 3 części: lakieru , klejącej i rozdzielającej. Read More »

KALANDROWANIE ETYKIET CZYLI DLACZEGO NIEKTÓRZY BŁYSZCZĄ A INNI NIE05.11.2015

Każdy, kto zetknął się z etykietami papierowymi, wie, że mogą być one matowe bądź też błyszczące (oczywiście istnieje także wariant "pomiędzy"). Natomiast niewiele osób zdaję sobie sprawę, jak wygląda to od strony technologicznej. Read More »

FachPack 201504.11.2015

Jedna z dużych imprez poświęconych opakowaniom - FachPack 2015 -została niedawno zakończona w Norymberdze w Niemczech. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1,5 tys wystawców i ok. 44 tys zwiedzających. Impreza okazała się wielkim sukcesem potwierdzając status centralnego punktu spotkań dla specjalistów od opakowań w Europie. Read More »

Etykiety oponowe21.10.2015

Idzie zima, a więc czas wymiany opon letnich na zimowe. Każda nowa opona ma swoją etykietę, na której są odpowiednie oznaczenia. Obowiązek oznaczania opon etykietę istnieje we wszystkich krajach Unii Europejskiej i ma on na celu klasyfikację opon... Read More »

Oryginalne wino od Avery-Dennison13.10.2015

Firma Avery Dennison wraz z Vignerons indépendants de France (VIF) skupiającym 32 federacje producentów win francuskich, opracował nowy sposób zabezpieczenia win - konkretnie butelek - przed fałszerstwem. Read More »

E-etykiety w Polsce29.09.2015

Klienci internetowi nie mają łatwo. Przeglądając oferty e-sklepów nie zawsze na 100% wiadomo, czy produkt,który nas interesuje jest zgodny z opisem. Przyczyną jest brak standardu podstawowego opisu. Jest to utrudnienie, a nieczytelny opis może być powodem unieważnienia umowy sprzedaży. Zgodnie z Dyrektywą Konsumenką opis produktu musi być skonstruowany w taki sposób, aby ułatwić klientowi zakup produktów, ale nie zawsze jest to proste zadanie i nie wszystkie sklepy opracowują opis we właściwy sposób... Read More »
companies.jpg