IMDS12.01.2017


IMDS to Materiałowa Baza Danych
Przemysł samochodowy zaangażował się w regulację europejską o starych samochodach i stworzył system o nazwie IMDS czyli Międzynarodowy System Materiałowy Baz Danych.

Zadaniem tego systemu jest ułatwienie w niedalekiej przyszłości recyklowanie starych pojazdów. System ten zapisuje wszystkie istotne dla recyklingu informacje o użytych częściach samochodowych w strukturze baz danych.

Producenci samochodów oraz ich poddostawcy mają dostęp do wszelakich informacji zastosowanych w przemyśle samochodowym w użytych materiałach. Dzięki temu mogą oni spełnić wymagania prawne z zakresu recyklowania i ochrony środowiska.

IMDS posiada kompletną dokumentację materiałów użytych w przemyśle samochodowym ich zarządzanie i przegląd całego łańcucha dostaw.

System IMDS jest ogólnoświatowym systemem wewnątrzbranżowym do przygotowania oraz sprawdzenia całego łańcucha dostaw w branży samochodowej. Od wprowadzanie samochodu na rynek po jego recykling mamy możliwość przeglądu w bazie danych historii użytych komponentów.

Ł.SZ.
companies.jpg