Samodzielne wykonanie kodu EAN 1308.12.2014

Co zrobić, kiedy mamy potrzebę zaprojektowania w wysokiej jakości kodu EAN-13? W tym krótkim poradniku pokażemy, jak tego dokonać oraz bez dodatkowej wiedzy oraz minimalnym kosztem kosztem.

1. Wchodzimy na stronę inkscape.org/, klikamy na Download, następnie na ikonę Windows (lub innego systemu, którego używamy) i pobieramy program na dysk. Instalacja programu przebiega dokładnie tak, jak innych programów. Program jest całkowicie darmowy z możliwością wykorzystania komercyjnie.
2. Po otwarciu programu w górnym menu wybieramy Efekty -> Renderowanie -> Kod kreskowy ...
3. W oknie, które nam się pojawiło wybieramy Rodzaj kodu: [EAN 13] (zwykle jest ustawiony domyślnie) i wpisujemy 12 cyfr naszego kodu kreskowego (ostatnia, 13ta cyfra kontrolna zostanie dopisana automatycznie). W tym oknie dialogowym możemy również zdefiniować wysokość kodu. Klikamy Apply i zamykamy okno dialogowe.
4. Nasz kod EAN-13 jest gotowy.
5. Projekt możemy zapisać jako plik wektorowy lub wyeksportować jako bitmapę.
Koniecznie upewnij się, że stworzony przez Ciebie kod kreskowy jest poprawnie odczytywany przez skaner. Powyższa metoda nie zastępuje w 100% dedykowanych programów do tworzenia i drukowania kodów kreskowych.
companies.jpg