Kody kreskowe w szpitalach06.09.2017

Każdemu pacjentowi przyjmowanemu do szpitala od stycznia 2013r.  przydzielany jest kod kreskowy z zapisanymi na jego temat danymi.

S.S. Read More »

Uwaga na oszustów!22.08.2017

Wakacje to czas wypoczynku, co w naszych czasach oznacza również czas dzielenia się naszymi zdjęcia mi ze znajomymi na portalach społecznościowych. Przestrzegamy was jednak przed zbyt pochopnym umieszczaniem zdjęć, na których widnieje kod kreskowy, który może być łatwo odczytany przez odoby niepowołane.

S.P. Read More »

Stopień połysku etykiet samoprzylepnych21.08.2017

Mając w ręku etykiety możemy wzrokowo określić czy jest matowa, półpołyskowa lub połyskowa. A tak właściwie jak określamy stopień połysku? Aby to określić potrzebujemy przyrząd zwany miernik połysku.

M.K. Read More »

Kod kreskowy w portfelu17.07.2017

Niewiele osób wie, że kod kreskowy znajdziemy nie tylko na produktach w sklepie ale i w ... naszym portfelu. No może nie naszym o ile jesteśmy w Polsce, ale jeśli wyjedziemy na wakacje do któregoś z poniższych państw to i owszem:)

B.B. Read More »

Karty plastikowe z kodem kreskowym06.07.2017

Jeśli przyjrzymy się kartom lojalnościowym, rabatowym czy stałego klienta, jakie nosimy w naszych portfelach, wiele z nich posiada kod kreskowy. Karty plastikowe z kodem kreskowym to rozwiązanie podnoszące prestiż firmy i pozwalające zachęcić klientów do ponownego skorzystania z naszych usług lub zrobienia zakupów. W sklepach czy punktach usługowych dodatkowo skracają czas potrzebny na obsługę klienta.

S.S. Read More »

Amazon Dash i Alexa - zeskanuj kod samodzielnie19.06.2017

Jakiś czas temu opisywaliśmy unikalne rozwiązanie od Amazon - Amazon Dash. Rozwiązanie w obecnym stanie zostało rozszerzone o współpracę z Alexą - teraz asystent od Amazon od razu poinformuje nas o składanym zamówieniu w czasie rzeczywistym

S.P.
Read More »

PKP Intercity wprowadza bilet elektroniczny z kodem QR01.06.2017

Od 15 kwietnie 2017r podróżujący PKP Intercity mogą kupić bilety przez internet i nie muszą ich drukować. Wystarczy kod QR na ekranie urządzenia.

Wcześniej klienci PKP Intercity mogli wprawdzie kupić bilet przez internet, jednak musieli go wydrukować, aby był ważny podczas kontroli w pociągu. Teraz wystarczającym dowodem zakupu biletu jest kod Aztec na ekranie telefonu, komputera lub tabletu.

S.S.

Read More »

Folie termiczne bezklejowe - zastosowanie26.05.2017

Duże sieci handlowe często korzystają na regałach z wydrukowanych cenówek na kartonie papierowym termicznym. Jest to powszechnie stosowane rozwiązanie. Jednak zdarza się, że klient potrzebuję kartonik o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych.

M.K. Read More »

​KATALOGOWANIE PRÓBEK MEDYCZNYCH22.05.2017

Wciąż korzystasz z markera i papierowego zeszytu podczas katalogowania próbek? Klniesz pod nosem podpisując PCRówki? Przeżywasz koszmar gdy etanol kapnie na podpisane wieczko? Może zamiast o nowym termocyklerze warto pomyśleć o kupnie w ramach kolejnego grantu czegoś innego… systemu, który pozwoli niesamowicie przyspieszyć i ułatwić katalogowanie próbek?

S.S. Read More »

Spotify wprowadza kody kreskowe08.05.2017

Popularna usługa streamingowa wprowadza w swojej aplikacji mobilnej system dzielenia się własnymi playlistami - właśnie za pomocą kodów kreskowych. Nie są to jednak regularne kody kreskowe, jakie można spotkać na produktach spożywczych, lub coraz popularniejsze kody QR, a własne autorskie rozwiązanie, nawiązujące do wyglądu widma akustycznego.

S.P.
Read More »
companies.jpg