Karty plastikowe w praktyce20.01.2014

Karty plastikowe wykorzystywane są obecnie tak powszechnie, że nie budzą już niczyjego zdziwienia. Służą, jako wizytówki, stanowią ważny element programów lojalnościowych, są środkiem płatniczym, służą też identyfikacji osób, zastąpiły z powodzeniem klucze. Read More »

Etykiety ogrodnicze20.01.2014

Potrzebę i chęć zostania amatorem-ogrodnikiem można zacząć odczuwać w każdym wieku. Kopanie, sadzenie, pielenie i podlewanie mogą stać się doskonałym sposobem na stres i pośpiech w życiu codziennym. Rośliny lubią ludzi cierpliwych. Wystarczy podstawowa wiedza, bo sama branża ogrodnicza ułatwia zadanie potencjalnemu ogrodnikowi. Ma on do dyspozycji setki poradników, a ci mniej głodni wiedzy znajdą podstawowe informacje na etykietach ogrodniczych. Read More »

Zakupy za pomocą smartfona?20.01.2014

Czy można umieścić supermarket Tesco w ciasnych korytarzach metra nie zajmując powierzchni, przeznaczonej na ogromną ilość produktów? Read More »

Wszystkiego najlepszego!23.12.2013

Zdrowych, wesołych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia, ciut śniegu, deko mrozu, wymarzonego prezentu pod choinką i kolędników jak malowanie - życzy cały zespół NTI! Read More »

QR vs IR07.11.2013

Wszyscy słyszeliśmy o kodach QR (skrót od Quick Response). Wszyscy też mamy z nimi do czynienia przeglądając prasę lub mijając uliczne billboardy, jednak nie wszyscy z nich korzystamy. Z różnych przyczyn kody QR nie sa w stanie osiagnąć oczekiwanej popularności. Głównie jest to brak czytnika, który trzeba zainstalować we własnym zakresie (choć smartfony coraz częściej domyślnie są wyposażone w tego typu oprogramowanie) oraz brak informacji, co kryje się pod kodem. Z drugim problemem stara się poradzić sobie Technologia Rozpoznawania Obrazu (w skrócie IR – od image recognition). Read More »

Czterdzieści lat minęło, czyli GS1 na rynku od czterech dekad.24.10.2013

Rok 2013 to okrągła rocznica stworzenia kodów kreskowych GS1. Organizacja o tej samej nazwie, zajmująca się standaryzacją GS1 składa się z centrali mieszczącej się w Brukseli oraz Princeton (USA) i zrzesza 104 organizacje krajowe. System jest używany w 128 krajach przez 900 tys. użytkowników do skanowania 5 miliardów kodów kreskowych dziennie. Read More »

Targi LABELEXPO 201307.10.2013

Targi to ważne wydarzenie w każdej branży. W tym roku te najważniejsze w branży etykiet i opakowań odbyły się we wrześniu w Brukseli. LABELEXPO 2013, czyli 7 hal cudów. Read More »

Kod kreskowy10.09.2013

 Krążący w ramach żartu w sieci „Kot kreskowy” jest zabawną wariacją kodu kreskowego, ale wizja znakowania ludzi kodami kreskowymi jest, co najmniej przerażająca. Kod kreskowy kojarzy się wszystkim ze znakowaniem produktów, niekoniecznie jednostek ludzkich. Read More »

Etykiety do win05.09.2013

Od czasów pierwszych butelkowanych win ich etykiety przeszły prawdziwą rewolucję. Pierwsze etykiety były przywiązywane sznurkiem na szyjkach butelek. Następnie wprowadzono etykiety klejone. Wraz z rozwojem druku odchodzono od tworzenia ich ręcznie, a w połowie XIX wieku pojawiły się pierwsze drukowane etykiety kolorowe. Read More »

Kurs NiceLabel03.09.2013

Dziś pierwszy dzień szkoły i z racji wzmożonej chęci do nauki zapraszamy do działu PORADY SERWISOWE, gdzie można już znaleźć kurs obsługi programu NiceLabel. Read More »
companies.jpg