QR vs IR07.11.2013

Wszyscy słyszeliśmy o kodach QR (skrót od Quick Response). Wszyscy też mamy z nimi do czynienia przeglądając prasę lub mijając uliczne billboardy, jednak nie wszyscy z nich korzystamy. Z różnych przyczyn kody QR nie sa w stanie osiagnąć oczekiwanej popularności. Głównie jest to brak czytnika, który trzeba zainstalować we własnym zakresie (choć smartfony coraz częściej domyślnie są wyposażone w tego typu oprogramowanie) oraz brak informacji, co kryje się pod kodem. Z drugim problemem stara się poradzić sobie Technologia Rozpoznawania Obrazu (w skrócie IR – od image recognition). Read More »

Czterdzieści lat minęło, czyli GS1 na rynku od czterech dekad.24.10.2013

Rok 2013 to okrągła rocznica stworzenia kodów kreskowych GS1. Organizacja o tej samej nazwie, zajmująca się standaryzacją GS1 składa się z centrali mieszczącej się w Brukseli oraz Princeton (USA) i zrzesza 104 organizacje krajowe. System jest używany w 128 krajach przez 900 tys. użytkowników do skanowania 5 miliardów kodów kreskowych dziennie. Read More »

Targi LABELEXPO 201307.10.2013

Targi to ważne wydarzenie w każdej branży. W tym roku te najważniejsze w branży etykiet i opakowań odbyły się we wrześniu w Brukseli. LABELEXPO 2013, czyli 7 hal cudów. Read More »

Kod kreskowy10.09.2013

 Krążący w ramach żartu w sieci „Kot kreskowy” jest zabawną wariacją kodu kreskowego, ale wizja znakowania ludzi kodami kreskowymi jest, co najmniej przerażająca. Kod kreskowy kojarzy się wszystkim ze znakowaniem produktów, niekoniecznie jednostek ludzkich. Read More »

Etykiety do win05.09.2013

Od czasów pierwszych butelkowanych win ich etykiety przeszły prawdziwą rewolucję. Pierwsze etykiety były przywiązywane sznurkiem na szyjkach butelek. Następnie wprowadzono etykiety klejone. Wraz z rozwojem druku odchodzono od tworzenia ich ręcznie, a w połowie XIX wieku pojawiły się pierwsze drukowane etykiety kolorowe. Read More »

Kurs NiceLabel03.09.2013

Dziś pierwszy dzień szkoły i z racji wzmożonej chęci do nauki zapraszamy do działu PORADY SERWISOWE, gdzie można już znaleźć kurs obsługi programu NiceLabel. Read More »

Wakacyjne leniuchowanie12.07.2013

Wszystkim szcześliwcom, których nie omija upragniony urlop zespół NTI życzy udanego wypoczynku w lasach, nad morzami, albo pod namiotami - wszędzie tam, gdzie szcześliwie naładujecie swoje akumulatory na następny rok.

Przygotowaliśmy też garść porad dla nowicjuszy w braniu urlopu: Read More »

Nowa strona22.06.2013

Teraz już nie tylko słychać, ale też widać: witamy na nowej stronie! Cała ekipa NTI została zaangażowana w proces twórczy, co przyniosło wymierny efekt w postaci miłej dla oka, merytorycznej i kompletnej strony www. Mamy nadzieję, że nasi klienci znajdą w niej źródło wiedzy i pomocy, która przełoży się na jeszcze efektywniejszą współpracę. Read More »

Targi POLIGRAFIA16.05.2013

W dniach 21-24 maja 2013  odbędzie się zjazd branży poligraficznej - targi POLIGRAFIA. W ramach tych targów zobaczymy najnowsze rozwiązania i technologie z ogólnie pojętego tematu druku. Przegląd najnowszych technologii, trendów i nowości produktowych na rynku poligraficznym znajdzie się  z pewnością w centrum zainteresowania profesjonalnych zwiedzających. Zgodnie z oficjalną stroną tematyka będzie podzielona na poszczególne działy:
- PreMedia
- Printing
- Digital Printing
- Post Press
- Visual Communication


Targi obfitowac będą w różnego rodzaju elementy naukowo-szkoleniowe, a podczas uroczystej Gali Nagród wręczone zostaną - przyznawane najlepszym produktom - Złote Medale.
Serdecznie zapraszamy. Read More »

Rozszerzenie działalności firmy NTIPS na szkółki ogrodnicze11.04.2013

Kwiecień w NTIPS jest pod znakiem ogrodnictwa - ogrodnicy i szkółkarze mają pełne ręce roboty, więc postanowiliśmy ulżyć im trochę w ich ciężkiej pracy i wprowadziliśmy do naszej oferty etykiety i tabliczki dedykowane specjalnie dla tej branży. Odporne mechanicznie i na warunki pogodowe, etykiety od nas są niezastąpionym elementem efektywnej pracy. Read More »
companies.jpg