Zakończyły się 13. Targi LogiMAT w Stuttgarcie17.02.2015

Zakończyły się trwające od 10 do 12 lutego Międzynarodowe Targi Dystrybucji, Przepływu Materiału i Informacji LogiMAT. W tym roku zwiedzających było ponad 35 tysięcy, natomiast na targach w siedmiu pawilonach wystawiało się 1162 wystawców z 28 krajów... Read More »

Historia kodu kreskowego02.02.2015

Kod kreskowy powstał w latach czterdziestych naszego stulecia. W tym czasie zostały podjęte liczne badania nad zautomatyzowaniem odczytu oraz kontroli cen różnych towarów. Pionierami w wykorzystaniu kodu kreskowego był USA. W 1949 roku kod kreskowy został opatentowany i nazwany "tarczą strzelniczą " ( bulls eye). Read More »

Oznaczenia na metkach ubraniowych - Zasady znakowania wyrobów26.01.2015

Do znakowania tkanin i dzianin najczęściej stosowane są  etykiety tekstylne (wszywki, metki ubraniowe).

Dostępne są dwa podstawowe rodzaju materiału do wykonywania wszywek: nylon oraz satyna. Wszywki i metki nylonowe są najpopularniejsze i zarazem najtańsze. W przypadku ubrań i bielizny mających kontakt ze skórą często stosowane są metki satynowe, delikatne i miłe w dotyku... Read More »

Od 13 grudnia nowe zasady drukowania etykiet.19.01.2015

Nowe wymagania dotyczące znakowania weszły w życie z dniem 13 grudnia ubiegłego roku. Oznacza to dla przedsiębiorcy obowiązek umieszczania obowiązkowych informacji na etykiecie, np. podkreślone lub pogrubione informacje o substancjach powodujących alergie na etykietach zawierających produkty spożywcze. Również wymagany jest kraj pochodzenia mięsa. Read More »

Pantone15.01.2015

Pantone (Color) Matching System (PMS) to system identyfikacji kolorów opracowany przez firmę Pantone inc. z USA.

Kolory oznaczane są numerem (np. 2352) z oznaczeniami dodatkowymi takimi jak fluorescencja, metaliczność itp. Podstawowa skala opisuje 1761 kolorów. Powstają one przez zmieszanie 18 pigmentów (w tym białego i czarnego). Stąd ich odwzorowanie na skalach CMYK i RGB nie jest oczywiste. Read More »

Test skanerów dla telefonów z systemem Android.08.12.2014

W dzisiejszych czasach posiadanie telefonu z Androidem lub iOS'em (tzw. smartfonu) pozwala nam na znacznie więcej, niż dzwonienie. Dzięki możliwości instalowania aplikacji swoją słuchawkę możemy wyposażyć we wszelkiego rodzaju programy ułatwiające funkcjonowanie w ciągu coraz szybszego, bardziej zabieganego dnia... Read More »

Wysoka jakość etykiet16.10.2014

Etykiety są ważne. Informują nas o istotnych danych o produkcie, takich jak cechy produktu, producencie, dacie ważności czy cenie – są to informacje, które są nam potrzebne do podjęcia decyzji o tym, czy decydujemy się na zakup, czy też nie. Read More »

Taśmy ostrzegawcze18.08.2014

Sierpień to często czas przestojów w dużych fabrykach, pozwalających na sprawdzenie stanu maszyn i wprowadzenie koniecznych modyfikacji. Warto wykorzystać ten moment i zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pracujących na hali i odwiedzających ją. Read More »

Amazon Dash - zakupowa rewolucja w domu.02.07.2014

Z pewnością wielu z nas miało podobną sytuację, kiedy wracając ze sklepu do domu orientowaliśmy się, że nie kupiliśmy ważnej rzeczy, bo nie zapisaliśmy jej od razu na liście zakupów. Wygląda na to, że ta sytuacja nie jest rzadko spotykanym problemem, ponieważ za jego rozwiązanie postanowił wziąć się amerykański Amazon. Read More »

Etykiety zabezpieczające07.03.2014

W dzisiejszych czasach w biznesie szczególną rolę pełni bezpieczeństwo i pewność otrzymanego produktu. Czy jest to zakład produkcyjny czy przedsiębiorstwo usługowe, pojawia się problem zabezpieczania produktu i zapewnienia o jego oryginalności i nienaruszeniu. W tego typu działaniach najlepiej sprawdzają się etykiety zabezpieczające. Read More »
companies.jpg