Z wizytą w Mark Andy01.06.2015

W połowie maja przedstawiciele naszej firmy zostali zaproszeni do firmy Mark Andy na pokaz najnowocześniejszej maszyny drukującej etykiety. Read More »

Wykrawanie etykiet - wykrojnik18.05.2015

Wiele miejsca na stronie Nticompany poświęciliśmy etykietom samoprzylepnym oraz ich zastosowaniem w przemyśle lub handlu. Nie wspominaliśmy natomiast jeszcze o procesie, dzięki któremu powstają etykiety, czyli o procesie wykrawania etykiet samoprzylepnych. Read More »

Etykieta na zakupach04.05.2015

Będąc na codziennych zakupach oglądamy dziesiątki etykiet: ładnych, brzydkich, kolorowych i monochromatycznych.
To od producenta danego towaru zależy, jak będzie wyglądać etykieta. Lecz to, co piwinno się na niej znaleźć nie zależy już od zachcianek wytwórcy - precyzyjnie regulują to przepisy prawa. Read More »

Etykieta i opakowanie - narzędzie aktywnej sprzedaży.20.04.2015

Właściwie zaprojektowane etykieta i opakowanie przynosi wymierne korzyści z czysto handlowego punktu widzenia. Dzięki dobremu „ubraniu“ produkt wyodrębnia się z tłumu innych produktów, zaznacza swoją obecność na półkach sklepowych, a przez to – sprzedaje się.
Dobrze zaprojektowane etykiety prowokują powstanie w umyśle konsumenta wyobrażenia o dobrym produkcie.... Read More »

Ultranowoczesne taśmy w lotnictwie14.04.2015

Rynek lotniczy na świecie rozwija się coraz dynamiczniej, zwiększone zapotrzebowanie na coraz tańsze bilety lotnicze, wymuszają na producentach samolotów budowanie masz lżejszych, zużywających coraz mniej paliwa. Read More »

Packaging Innovations 201501.04.2015

W dniach 9 -10 kwietnia w Warszawie, już po raz siódmy odbędą się targi związane z szeroko pojętą branżą opakowaniową. Read More »

Historia kodu kreskowego - cz. 223.03.2015

Kod kreskowy to wedle wielu osób kombinacja kresek ciemnych których podporządkowano odpowiednie znaki: litery lub cyfry lub tez znaki ASCII. Kreski te zwane są elementami składowymi kodu kreskowego. Read More »

Tekstylia godne zaufania16.03.2015

Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 to symbol gwarancji przebadania tekstyliów pod kątem obecności substancji szkodliwych. Wydawany jest przez niezależny instytut badawczy OEKO-TEX® posiadający profesjonalne laboratoria na całym świecie, w których przeprowadzane są szczegółowe badania wyrobów włókienniczych. Kryteria badań przeprowadzanych przez instytut OEKO-TEX® są takie same na całym świecie, a certyfikowane produkty coraz częściej możemy spotkać w ogólnodostępnej sprzedaży. Read More »

Gardenia 201502.03.2015

W sobotę zakończyły się trwające 3 dni Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2015. Przez 3 dni ponad 550 wystawców zaprezentowało swoją ofertę dla zwiedzających w łącznej liczbie 26.239 osób. Read More »

O fleksografii słów parę23.02.2015

Kiedyś nazywana była drukiem anilinowym, od stosowanych w dawnych czasach spirytusowych farb drukarskich, które zawierały rozpuszczone w spirytusie brudzące i nietrwałe barwniki anilinowe. To od tej nazwy pochodzi właśnie wciąż jeszcze popularne określenie anilox, czyli wałek rastrowy. Read More »
companies.jpg