Etykiety z laminatem06.03.2018

Do zabezpieczania powierzchni etykiet samoprzylepnych zwykle stosuje się różnego rodzaju lakiery, natomiast istnieje rozwiązanie, które może jeszcze bardziej ochronić powierzchnię przed zniszczeniem. Jest to laminat foliowy.

M.K. Read More »

E-recepta - kod kreskowy w służbie zdrowia16.02.2018

W Siedlcach w wybranych placówkach medycznych i aptekach rusza wdrażanie rewolucji w kupowaniu i wydawaniu lekarstw - e-recepty. Pacjent po wyjściu od lekarza dostanie "wydruk informacyjny", na którym będzie nadrukowany kod kreskowy, dzięki czemu apteka skanując ów kod kreskowy będzie miała możliwość wydania lekarstw.

S.P. Read More »

To Genkyo - inteligentna etykieta14.02.2018

Oczywistym jest,że klienci sprawdzają termin ważności produktów żywieniowych. Niestety nie zawsze możemy się chronić przed nieuczyciwymi sprzedawcami, którzy moga zmienić wydruk na etykiecie.
Rozwiązaniem może być specjalna etykieta, zaproponowana przez japońską firmę To Genkyo,która jest wrażliwa na ulatniający się z psującej się żywności amoniak.

B.B. Read More »

Zdrowe Zakupy02.02.2018

Ostatnio w moje łapy wpadła aplikacja Zdrowe Zakupy, która po zeskanowaniu kodu kreskowego z produktu podpowiada nam jakie są zwarte w nim składniki E oraz jak one wpływają na nasz organizm. Aplikacja ta ma bardzo dużo produktów w swojej bazie dzięki czemu łatwiej nam się dowiedzieć co tak naprawdę kupujemy.

Ł.SZ. Read More »

Cosmetic Scan – aplikacja do analizowania składu kosmetyków09.01.2018

W czasach, kiedy zdrowy tryb życia oznacza nie tylko sposób lepszego odżywiania się, ale raczej czałokształt naszych działań coraz częściej ważne okazuje się, że chcemy używać kosmetyków, które są naturalne, nie powodują alergii itp. Niestety, etykiety na opakowaniach nie są dla nas do końca czytelne, a informacje na nich nie sugerują jednoznacznie, czy produkt spełnia nasze wymagania odnośnie składu.

S.P. Read More »

Labelexpo 201718.12.2017

W dniach 5-8 grudnia 2017r. odbyły się jedne z największych targów branżowych Labelexpo 2017. Cały event miał miejsce w Shanghai New International Expo Centre. Przez 4 dni 300 wystawców prezentowało swoje produkty i rozwiązania z dziedziny etykiet, kodów kreskowych, drukowania, kodów RFID

S.P.
Read More »

Etykiety samoprzylepne z dezaktywacją kleju18.12.2017

Na rynku mamy do czynienia z różnymi rodzajami etykiet samoprzylepnych, mało kto wie, że można wyprodukować etykietę z częściowo "działającym" klejem. W tym przypadku mówimy o produktach z wybiórczą Dezaktywacją kleju.

M.K.

Read More »

INPRINT17.11.2017

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia dorocznych targów branży drukarskiej,

które odbywają się w dniach 14-16 listopada w Monachium.InPrint to wydarzenie, które na stałe już wpisało się w harmonogram firm z naszej branży w tej części Europy.

http://www.inprintshow.com/germany/2017/english/

Read More »

FiFiFo – dobór odpowiednich produktów10.11.2017

FiFiFo to aplikacja, która wspomoże nas w zdrowych zakupach, podczas wybierania najlepszych dla naszego organizmu produktów. Wystarczy, że za jej pomocą zeskanujemy kod kreskowy, a program poinformuje nas o składzie (w 100g). Jest to szczególnie przydatne wśród osób będących na diecie, uprawiających zdrowy tryb życia czy alergików. Read More »

Stocard - zapanuj nad swoimi kartami lojalnościowymi03.10.2017

Karty lojalnościowe potrafią być uciążliwe - zajmują miejsce w portfelu, trzeba szukać odpowiedniej, nie daj boże niech nam wyleci cały ich plik z rąk podczas płacenia przy kasie. A tak naprawdę najważniejszy w takiej karcie jest kod kreskowy, skanowany podczas zakupów.

S.P.
Read More »
companies.jpg