Wybieram 590 - inicjatywa wspierająca polskie firmy03.12.2019

W najbliższą sobotę odbędzie się ogólnopolska akcja "Wybieram 590". Inicjatywa ma na celu promowanie produktów firm, które są zarejestrowane w Polsce i których kod kreskowy zaczyna się od cyfr 590 i... Read More »

Etykieta z lakierem odlepnym.18.11.2019

W przypadku potrzeby aplikacji jednej etykiety na drugą, oprócz standardowych rozwiązań, typu sandwich, można zastosować także rozwiązanie prostsze w konstrukcji. A mianowicie dwie zupełnie oddzielne etykiety. Read More »

Kodowanie produktów - najczęstsze błędy12.04.2019

Wbrew pozorom błędy na etykietach związane z kodem kreskowym nie są rzadkie. Bardzo często osobiście możemy się z nimi spotkać podczas zakupów, w momencie, kiedy produkt, który chcemy kupić nie może być zeskanowany przez czytnik. Oto kilka najczęstszych błędów popełnianych przez producentów podczas nadawania kodu kreskowego produktowi. Read More »

Packaging Innovations 201925.03.2019

W dniach 2-3 kwietnia w Warszawie odbędą się 11 Międzynarodowe Targi Opakowań PACKAGING INNOVATIONS. W ramach eventu będą przeprowadzone istotne spotkania przedstawicieli firm związanych z branżą opakowań z całego świata, prezentacje oraz warsztaty, a także konferencje na terenie targów. Read More »

Warsaw Pack 201925.02.2019

Od 5 do 7 marca w Warszawie odbywać się będzie IV edycja spcjalistycznego wydarzenia WARSAW PACK, obejmującego wszelkie gałęzie branży opakowaniowej. Read More »

Recepta na fałszywe lekarstwa03.12.2018

Fałszywe leki w aptekach są prawdziwym problemem - dla klientów, ale i dla aptekarzy. Dlatego w ramach zapobiegania wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji (tzw. dyrektywa fałszywkowa) Komisja Europejska wprowadza nowe zasady oznaczania lekarstw... Read More »

Kod kreskowy i Snapchat02.10.2018

Snapchat nie ma ostatnio dobrej passy - z aplikacji uciekają kolejni użytkownicy. Mimo tego autorzy wprowadzają kolejne nowości do serwisu - jedną z nich jest wprowadzony we współpracy z firmą Amazon system skanowania kodu kreskowego produktu z poziomu aplikacji. Read More »

Certyfikat FSC dla NTI14.06.2018

Miło nam poinformować że Firma NTI zdobyła certyfikat FSC Certyfikat ten świadczy o kontroli pochodzenia produktu. Świadczy również o pełnym zaangażowaniu w proces przyjaznego wytwarzania produktów z gospodarki Leśnej. Read More »

Automotive CEE Day24.05.2018

Miło nam poinformować, iż w dniach 22-23 marca w Opolu przedstawiciele naszej firmy wzięli udział w jednej z największych imprez zakupowych B2B w tej cześci Europy - Automotive CEE Day.
To unikalne wydarzenie, będące platformą bezpośrednich spotkań pomiędzy potencjalnymi partnerami handlowymi, daje możliwość kontaktu z reprezentatnem konkretnego przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej. Read More »

Etykiety na owocach i warzywach11.04.2018

Część owoców i warzyw sprzedawanych w sklepach posiada etykiety z ciągiem 4 lub 5 cyfr. Zwykle nie zastanawiamy się, czemu one służą, jednak mogą nam one być pomocne we właściwym doborze produktów spożywczych, gdyż dzięki tym niepozornym etykietom możemy zorientować się, czy owe produkty są zdrowe i czy nie zostały zmodyfikowane genetycznie (GMO). Kod PLU - bo tak go nazywa - pochodzi od angielskiego zwrotu ''Price look-up''.

S.P. Read More »
companies.jpg